СТУДЕНТИ ЧЕТВЕРТОГО КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ» ПРОЙШЛИ ФАХОВУ ПРАКТИКУ

Spread the love

Практика за профілем майбутньої професії займає вагоме місце у професійній підготовці випускника. Проходження практики у спортивних установах, дитячо-юнацьких спортивних школах, є важливим етапом формування професійних знань, умінь і навичок майбутнього тренера-викладача. Саме знаходження в реальних умовах професійної діяльності під час проходження практики змушують студента активізувати самостійну діяльність, брати на себе відповідальність, приймати складні рішення у процесі виконання різноманітних навчальних та виробничих завдань.

У відповідності із графіком освітнього процесу студенти четвертого курсу спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» з 3 лютого по 7 березня 2020 року проходили практику за профілем майбутньої професії.

Для проходження фахової практики студенти мали змогу самостійно обрати одну із чотирьох баз практик, з якими було заключено договори про співпрацю. Важливою умовою вибору місця проходження практики, було врахування специфіки, та наявності видів спорту, які культивуються у спортивних закладах.  Так, дитячо-юнацька спортивна школа «Динамо», спеціалізується на різних видах одноборств (панкратіон, бокс, дзюдо, фехтування, тхеквондо. Дитячо-юнацька спортивна школа № 2 спеціалізується з: гімнастики спортивної, фехтування, стрільби кульової, шахи, футзал, веслування на байдарках і каное. У «Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді» студенти практиканти мали змогу пройти практику з таких видах спорту як: вільна боротьба, бокс, легка атлетика, кікбоксинг, плавання, тхеквондо. Хмельницька обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» кваліфікується у таких видах спорту як: гирьовий спорт, самбо, дзюдо, панкратіон.

Переважно студенти-практиканти обирали ті спортивні школи і види спорту, в яких вони займаються і удосконалюють свою спортивну майстерність протягом навчання, або які їм подобаються і близькі за «духом».

Практика за профілем майбутньої професії відіграє значну роль у підготовці майбутніх фахівців, адже вона забезпечує поєднання їх теоретичної підготовки з практичною діяльністю, навчає ефективно використовувати основні положення загальної теорії та методики підготовки спортсменів. Студенти- практиканти оволоділи методикою набору і відбору перспективних дітей у спортивні секції, навиками щодо організації, планування, проведення навчально-тренувального процесу, здійснення контролю за ним, навиками щодо організації та проведення змагань з обраного виду спорту.

 

Обов’язковою умовою успішного завершення проходження практики було самостійне проведення  залікового, тренувального заняття з того чи іншого виду спорту.

Фахівці з даних видів спорту, керівники практик, передали свій неоціненний досвід в підготовці спортсменів студентам-практикантам Хмельницького національного університету, адже серед тренерів-практиків були кваліфіковані спеціалісти, тренера першої та вищої категорії, заслужені працівники фізичної культури і спорту. Адміністрація університету, професорсько-викладацький склад кафедри теорії і методики фізичного вихованні і спорту дякують керівникам практик за якісне проведення фахової практики.

Хмельницький національний університет також висловлює вдячність керівникам тих спортивних установ, які надали студентам університету матеріальну базу для проходження практики, зокрема Г. Домбровському, начальнику Хмельницької обласної організації ФСТ «Динамо», С. Солтику, директору ДЮСШ № 2, А. Федосєєву, директору Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді, О. Пилипчук, директору Хмельницького ДЮСШ «Динамо».

Scroll to top