Акредитаційна експертиза освітньої програми «Фізична культура і спорт»

В період з 27 по 29 квітня 2020 року у Хмельницькому національному університеті проходила первина акредитаційна експертиза освітньої програми «Фізична культура і спорт». Зважаючи на певні обмеження щодо очної (виїзної) експертизи, внаслідок оголошеного в Україні карантину, акредитація освітньої програми проходила у формі дистанційного акредитаційного «візиту» із використанням технічних засобів відеозв’язку.

Згідно із планом візиту відбулася низка відеоконференцій, у яких взяли участь різні зацікавлені особи: студенти, викладачі, адміністрація університету, роботодавці, керівники структурних підрозділів, студентське самоврядування тощо. Обов’язковою умовою проведення дистанційної акредитації було присутність представника Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти на відеоконференціях та запис усіх зустрічей.

Під час таких зустрічей відбулося плідне ділове спілкування між членами експертної групи та зацікавленими учасниками освітнього процесу. У процесі опитування експерти ознайомилися із особливостями здійснення освітнього процесу за освітньою програмою «Фізична культура і спорт» в університеті, вивчили якість навчально-методичного забезпечення, умови навчання, здатність науково-педагогічних працівників здійснювати освітню діяльність в умовах карантину тощо. Особливу увагу було приділено вивченню якості матеріально-технічного забезпечення освітньої програми «Фізична культура і спорт».

Незважаючи на те, що відповідальною за підготовку здобувачів вищої освіти за зазначеною освітньої програмою є кафедра «Теорії і методики фізичного виховання і спорту» акредитаційною експертизою було охоплена ціла низка інших відділів і підрозділів університету, зокрема студентське самоврядування, студентська профспілка, ректорат, деканат гуманітарно-педагогічного факультету, навчально-методичний відділ, навчальний відділ, відділ ліцензування, акредитації та підготовки документів про вищу освіту, наукова бібліотека, інформаційно-комп’ютерний центр, відділ забезпечення якості вищої освіти та інші.

Підводячи підсумки проведення акредитаційної експертизи, хочемо відмітити тісну і ефективну взаємодію усіх зацікавлених сторін. Вагомий вклад у підготовку звіту самооцінювання і значні зусилля щодо забезпечення та координації усіх учасників акредитації було покладено на гаранта освітньої програми доктора педагогічних наук, професора кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Євгена Олександровича Павлюка.

Злагоджена взаємодія структурних підрозділів та відділів університету під час підготовки до акредитації та її проходження  була забезпечена ректором університету Миколою Єгоровичем Скибою, проректором з науково-педагогічної роботи Сергієм Анатолійовичем Матюхом, директором центру аналітики, моніторингу та організації навчального процесу Віктором Григоровичем Лопатовським, деканом гуманітарно-педагогічного факультету Людмилою Леонідівною Станіславовою, завідувачем кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександром Олександровичем Солтиком, завідувачем кафедри фізичної терапії, ерготерапії Олегом Вікторовичем Базильчуком, завідувачем навчального відділу Олегом Григоровичем Самолюком.

Процес підготовки відбувався під високопрофесійним супроводом завідувача відділу забезпечення якості вищої освіти університету Красильникової Ганни Володимирівни, провідного фахівця відділу забезпечення якості вищої освіти університету Білик Вікторії Володимирівни, завідувача навчально-методичного відділу університету Любохинець Лариси Сергіївни, завідувача відділу ліцензування, акредитації та підготовки документів про вищу освіту Тебляшкіної Людмили Іванівни.

Від науково-педагогічних працівників кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, хочемо висловити подяку, в першу чергу студентам, що здобувають освіту за освітньою програмою «Фізична культура і спорт» спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», які були залучені до зустрічі з експертами Національного  агентства, зокрема: група ФКС-19-1 – Чопик Анна, Дмитришин Нікіта, Оліневич Володимир; група ФКС-18-1 – Коб’юк Володимир, Калашник Анастасія, Гулеватий Євгеній; ФКС-17-1 – Козар Анастасія, Пеннер Дмитро, Агджоян Юрій; ФКС-16-1 – Нестеренко Олександра, Сабар Ярослав, Юлія Рудик, Андрєєв Влад, Бистрицький Микола, Матвіюк Олександр. Також висловлюємо подяку голові студентського самоврядування Анні Магльоні, заступнику голови студентського профкому Олені Бартковій, голові студентської ради гуманітарно-педагогічного факультету Юлії Набухотній.

Вдячні за сприяння, активну участь у забезпеченні освітнього процесу представникам роботодавців, які також взяли участь в акредитаційній експертизі: начальнику управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Володимиру Іллічу Клімову, заступнику начальника управління молоді та спорту, начальнику відділу фізичної культури та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Валерію Івановичу Вешку, директору Хмельницькою Дитячо-юнацької спортивної школи № 2 Сергію Олександровичу Солтику, директору спортивного клубу «Evolution» Олегу Івановичу Плахотюнку.

Окремо дякуємо за створення якісного та змістовного відеофільму про матеріально-технічне забезпечення освітньої програми «Фізична культура і спорт» колективу відділу обробки інформації: Олександру Олексійовичу Нікітіну, Олександру Олексійовичу Саленцову, Любов Василівні та Володимиру Миколайовичу Босакам, Павлу Васильовичу Будяю.

Сподіваємось, що позитивні відгуки, оцінка освітньої діяльності та слушні поради, висловлені експертами Національного агентства під час фінальної зустрічі з керівництвом університету, слугуватимуть подальшим стимулом до розвитку освітньої програми, підтримання високої якості підготовки за освітньої програмою «Фізична культура і спорт» спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» у Хмельницькому національному університеті.