ОЗНАЙОМЧО-ФАХОВА ПРАКТИКА З ФІТНЕСУ!

У грудні 2020 року студенти 4-го курсу спеціальності «Фізична культура і спорт» проходили навчальну ознайомчо-фахову практику. Враховуючи те, що майбутні випускники за цією спеціальністю одним із можливих напрямів працевлаштування можуть обирати роботу у фітнес-центрах, дана практика була спрямована саме на знайомство із професійною діяльністю фітнес-тренера.

Особливістю проходження ознайомчо-фахової практики стало те, що студенти вперше займалися на базі власної тренажерної зали, облаштованої у підвальному приміщенні навчального корпусу фізичного виховання. Студенти були вражені якісним та сучасним тренажерним обладнанням, різноманітністю  та функціональністю спортивного інвентарю, значними можливостями  щодо виконання фізичних вправ. Варто відзначити, що студенти, які прийшли на практику, ще донедавна допомагали в облаштуванні зали, а сьогодні мали змогу повноцінно займатися у комфортних умовах.

Під час проходження практики студенти ознайомилися із майбутньою професійною діяльністю у фітнес індустрії, особливостями оснащення фітнес залів, адміністративною та маркетинговою діяльністю фітнес-клубів.

Практика відбувалася із дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм!

Студентами були опановані такі професійні компетентності, як здатність планування тренувальних навантажень різної спрямованості з урахуванням віку, статі, анатомії, фізіології, гормональної та травної систем організму людини; здатність зміцнювати здоров’я людини шляхом використання рухової активності, раціонального харчування та інших чинників здорового способу життя; здатність використовувати у своїй професійній діяльності спеціальне обладнання та інвентар тощо.

Практика передбачала наступні види професійної діяльності у фітнес-клубі, а саме: планування кардіотренування, функціонального та силового тренувань; складання програм для початкового, середнього та високого рівнів фізичної підготовленості, особливості складання програм з харчування, ознайомлення та вивчення тренажерного обладнання, вивчення біомеханіки рухів та арсеналу фізичних вправ, психологія взаємовідносин з клієнтами тощо.

Студенти та колектив кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту висловлюють слова вдячності керівництву університету за створення сучасної тренажерної зали на базі навчального корпусу з фізичного виховання і за активну позицію у розвитку фізичної культури і спорту в університеті. Окремо хочемо подякувати випускнику 1990 року нашого університету, у минулому міському голові міста Хмельницького, Мельнику Сергію Івановичу за вагому допомогу в облаштуванні тренажерної зали.