СПОРТИВНО-МАСОВА РОБОТА

 

Фізичне виховання і спорт є одним із пріоритетних напрямів діяльності Хмельницького національного університету. Забезпечують фізичне виховання та спортивно-масову роботу в університеті кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту, кафедра фізичної терапії, ерготерапії та спортивний клуб.

Для забезпечення цієї діяльності в навчальних планах спеціальностей передбачені навчальні години на дисципліну «Фізичне виховання» у кількості 1 аудиторне заняття на тиждень упродовж 1-2 курсів. Також передбачено з дисципліни «Фізичне виховання» підсумковий контроль у кінці кожного навчального року у вигляді заліку. Окрім того, на старших курсах в навчальні плани внесені години на факультативне вивчення дисципліни «Фізичне виховання».

Висококваліфіковані викладачі, наявна матеріально-технічна база дозволяють здійснювати фізичне виховання не лише у групах загальної фізичної підготовки та у групах спеціального медичного відділення, а також у спортивних спеціалізація та спортивних секціях.

На сьогоднішній день в університеті працюють наступні спортивні спеціалізації:

Види спорту (основні види) чисельність
Баскетбол (чол.) 14
Бокс 10
Боротьба вільна (чол.) 12
Боротьба вільна (жін.) 10
Веслування на байдарках і каное 10
Волейбол (чол.) 15
Волейбол (жін.) 15
Волейбол пляжний 6
Легка атлетика 14
Регбі 16
Теніс настільний 10
Футбол (чол.) 18
Футбол (жін.) 14
 Види спорту,

що не входять до програми Олімпійських ігор:

чисельність
Більярдний спорт 6
Пауерліфтинг 15
Футзал 15
Шахи 6

 

Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2016        Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2017

Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2018        Виконання нормативу ЗМС, МСМК, МС 2019

Однією із форм фізичного виховання студентів є самостійні або додаткові заняття у позанавчальний час, які реалізуються на основі платних послуг. Такі заняття проходять з вільної боротьби, аеробіки, боксу, атлетичної гімнастики, бейсболу.

Кафедрою фізичної терапії, ерготерапії, кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту, спортивним клубом університету постійно приділяється значна увага пропаганді і агітації фізичної культури та спорту. Для цього були задіяні і використані різні форми і методи. Постійно оновлюється наочна агітація в навчальних корпусах, у навчальному корпусі фізичного виховання. Здобутки і досягнення студентів-спортсменів постійно висвітлюються на сайті університету та сайтах кафедр, у засобах масової інформації.

Найкращою пропагандою за здоровий спосіб життя були показові виступи наших спортсменів на університетських святах. Традиційно проводяться фізкультурно-спортивні заходи до Дня фізичної культури і спорту, міжнародного дня студентського спорту тощо.

Одним із важливих аспектів підвищення якості професійної підготовки майбутніх тренерів-викладачів, учителів фізичної культури є проведення зустрічей з потенційними роботодавцями, фахівцями у сфері фізичної культури і спорту, відомими і успішними людьми.

Особливий інтерес викликала у студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», 014.11 Середня освіта (Фізична культура) зустріч з начальником управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Ремезом Сергієм Степановичем, яка пройшла у стінах Хмельницького національного університету у грудні 2019 року.

У листопаді 2019 року була проведено відкриту лекцію власником та директором фітнес-клубу «Evolution» Плахотнюком Олегом Івановичем для студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», 014.11 Середня освіта (Фізична культура). Також у листопаді проведено чергову зустріч із потенційним роботодавцем керуючим фітнес-клубу «СпортЛенд» Безносюком Віталієм Михайловичем.

Важливою подією 2019 року стала зустріч студентів з видатною спортсменкою, багаторазовою чемпіонкою світу з пауерліфтингу і жиму штанги лежачи, майстром спорту міжнародного класу України з пауерліфтингу, випускницею Хмельницького національного університету Щавінською Тетяною.

Упродовж року в університеті проведено низку фізкультурно-спортивних заходів. 31 травня на території стадіону Хмельницького національного університету проведено Всеукраїнський легкоатлетичний Студентський забіг.

У вересні 2019 року студенти та викладачі університету долучились до всеукраїнського флешмобу. Одночасно виконали спортивну вправу «Берпі».

Проведено товариський турнір з футзалу між студентами-першокурсниками спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (фізична культура)» і викладачами кафедр теорії і методики фізичної культури і спорту та фізичної терапії, ерготерапії.

Викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, фізичної терапії, ерготерапії активно долучилися до проведення Олімпійського уроку в закладах середньої освіти міста Хмельницького.

У стінах Хмельницького національного університету проведено низку змагань з волейболу серед чоловіків і жінок, футзалу, з художньої гімнастики, з універсального бою, з легкої атлетики, силових видів спорту тощо.

Студенти-спортсмени успішно представляли Хмельницький національний університет на всеукраїнському рівні і міжнародній арені з таких видів спорту: вільна боротьба, веслування на байдарках та каное, пауерліфтинг, карате, регбі, волейбол (чоловіки), легка атлетика, важка атлетика, хортинг.

З нагоди Дня фізичної культури і спорту 12 вересня у Хмельницькому національному університеті пройшло урочисте засідання студентів спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Середня освіта (Фізична культура)», студентів-спортсменів університету та викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту та кафедри фізична терапія, ерготерапія. За значні спортивні здобутки було відзначено кращих викладачів кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту: доцентів Флерчука В.В., Квасницю О.М., Антонця В.Ф., старших викладачів: Мозолюка О.В., Садового О.Б., Цісара В.В., Гнатчука Я.І., доцента кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ребрину А.А.

Цінними подарунками і грамотами спортивного клубу університету були нагороджені кращі спортсмени 2019 року:

  1. Cівак Вадим, регбі, І місце Універсіада України, МСУ

 

2. Турик Максим, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ

3. Мартинюк Владислав, легка атлетика, ІІ місце Універсіада України, І місце чемпіонат України по молоді, КМС

4. Гандзій Артур, волейбол, І місце Універсіада України, МСУ

5. Гаврилюк Роман, бокс, І місце чемпіонат України, МСУ

6. Параскевич Катерина, пауерліфтинг, ІІ місце чемпіонат світу серед юнаків, ІІ місце Чемпіонат Європи серед юнаків, КМС

7. Сабар Ярослав, кікбоксинг, І місце Чемпіонат Європи, МСМК

8. Божук Андрій, важка атлетика, ІІ місце чемпіонат України серед дорослих, МСУ

9. Сабар Костянтин, кікбоксинг, І місце Чемпіонат світу серед юніорів, КМС

10. Мартинюк Микола, хортинг, комбат Дзю-Дзюцу, І місце Чемпіонат світу (двобій), МСМК

11. Костюк Анатолій, хортинг, І місце Чемпіонат світу (боротьба), МСУ

12. Москальова Оксана, боротьба вільна, ІІ місце Чемпіонат України серед молоді, МСУ

13. Яржемський Вадим, пауерліфтинг, ІІ місце Чемпіонат Європи, ІІ місце Чемпіонат світу, МСУ

14. Мельник Микола, веслування на б/к, ІІІ місце Чемпіонат України серед юніорів, КМС